piątek, 27 październik 2023 08:10

Misje

Misje

W dniach od 24 września do 1 października br. rozpoczęły się w naszej parafii Misje Święte. Prowadzili je o. Stanisław i o. Andrzej misjonarze z zakonu Ojców Redemptorystów.

Jesteśmy jako cała wspólnota parafialna wdzięczni za ten wyjątkowy czas, w którym wsłuchiwaliśmy się w głoszone Słowo Boże, przez które odnawialiśmy naszą wiarę. Na drodze sakramentów świętych na nowo poczuliśmy naszą bliską więź z Jezusem i wspólnotą Kościoła, do której należymy od przyjętego Chrztu Świętego.

 

Podczas Misji Świętych w środę 27 września został odczytany Dekret Założenia Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – Patronki Diecezji Toruńskiej i nastąpiło wprowadzenie Ikony Matki Bożej do parafialnego kościoła św. Katarzyny i św. Małgorzaty w Wielkiej Łące. A w ostatnim dniu misji w niedzielę 1 października na Mszy Św. o godz. 11.00 w W. Łące, została przekazana pierwszej rodzinie, mniejsza w swych rozmiarach ikona, która rozpoczęła peregrynację po domach. Po zakończeniu nawiedzenia wszystkich rodzin z naszej parafii, zostanie umieszczona na stałe w kaplicy św. Jana Chrzciciela w W. Rychnowie.

 

Drugim wydarzeniem podczas Misji Świętych w piątek 29 września było poświęcenie nowego Krzyża na cmentarzu parafialnym. Cmentarz to miejsce, gdzie spoczywają nasi przodkowie. To historia parafii. Musimy dbać o to miejsce bo to ziemia święta. Każdy z nas jest za niego odpowiedzialny. Nowy Krzyż w nowym miejscu cmentarza to pierwszy krok do nadania jemu nowego wizerunku.