OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

14.04.2024

 

 

  1. U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką.
  2. W przewidzianej na dzisiaj ewangelicznej perykopie spotykamy Jezusa Zmartwychwstałego, który ukazuje się uczniom w Jerozolimie. Jakże wielkie jest ich zdziwienie, jak bardzo nie dowierzają w to, co widzą. W Ewangelii wg św. Jana słyszymy słowa „błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli”. Jak bardzo te słowa odnoszą się do każdego z nas, którzy nie widzimy, a u podstaw naszej relacji z Bogiem jest wiara. Wiara, która z jednej strony jest łaską daną nam od Boga, a z drugiej potrzebuje nieustannego potrzymania, które dokonuje się w relacji z tymże właśnie Bogiem. Jest ona też żywa dzięki uczynkom miłości. Jest żywa dzięki miłości Boga.
  3. Intencje mszalne…
  4. W tym tygodniu msze św. tylko w wymienione dni i godziny.
  5. W środę po wieczornej mszy św. w W. Łące w plebanii spotkanie Akcji Katolickiej.
  6. W najbliższy piątek, kolejne spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
  7. Zapraszamy na XXVIII Spotkanie Młodych w Lednicy w sobotę 06.2024 r. Wyjazd spod kościoła w Wielkiej Łące o godz. 10:00. Powrót we wczesnych godzinach rannych (około 4/5 w nocy) w niedzielę 2.06.2024 r. Koszt wyjazdu: 100 zł. obejmuje: przejazd autokarem, pakiet uczestnika, ubezpieczenie. Kierownik wyjazdu: p. Mirosława Rogowska. Rezerwacja miejsca obejmuje złożenie zgody i wpłaty całej kwoty na wyjazd u p. Mirosławy Rogowskiej lub u p. Ewy Matusewicz - Bąk. Informacje ukażą się też na plakacie.
  8. Dziś przypadła kolekta gospodarcza, która będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii i kontynuowany remont części plebanii. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.
  9. Gościom i parafianom, życzę trwania w radości świąt Zmartwychwstania naszego Pana, udanej niedzieli i błogosławionego tygodnia.