OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

28.05.2023

 1. U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką i nowy czerwcowy nr Staś dla dzieci.
 2. W tym tygodniu Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina:

- w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła;

- w środę – święto Nawiedzenie NMP;

- w czwartek – święto IHS Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

- w sobotę – Śśw. Karola Lawangi i Towarzyszy, męczenników.

 1. W pięćdziesiątym dniu po Zmartwychwstaniu Jezusa obietnica zesłania Ducha Świętego wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Pocieszyciela, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.
 2. Od czwartku rozpocznie się czerwiec, który tradycyjnie jest miesiącem szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych po wieczornej mszy świętej.   
 3. Intencje mszalne…
 4. W tym tygodniu msze św. tylko w wymienione dni i godziny.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź Pierwszo-piątkową rozpoczniemy W. Rychnowie przed Mszą św. a w W. Łące od godz. 18.00 z wystawieniem Najśw. Sakramentu, adoracją, nabożeństwem czerwcowym i zakończymy Mszą Św. do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 18.30. A od godz. 10.00 odwiedzę swoich chorych z posługą sakramentalną.
 6. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.
 7. Zapowiedzi przedślubne: Damian Dorosiński par. W. Łąka i Karolina Sypek par. W. Łąka, Jeżeli ktoś z wiernych wiedziałby o przeszkodzie do zawarcia małżeństwa, zobowiązany jest w sumieniu, powiadomić o tym miejscowego proboszcz
 8. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 9. Prośba o nie wchodzenie na teren naszego cmentarza do 4 czerwca br. ze względu na występująca Krupówkę Rudnicką zagrażającą zdrowiu człowieka i z opryskiem tego szkodnika. Wejście na własną odpowiedzialność.     
 10. Gościom i parafianom, życzę udanej niedzieli i błogosławionego tygodnia.