OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

2.10.2022

 

 1. U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką, w zakrystii Zwiastun Różańcowy i nowy nr Staś.
 2. W tym tygodniu Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina:

- we wtorek – św. Franciszka z Asyżu, zakonnika;

- w środę – święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Toruniu;

- w czwartek – św. Faustyny Kowalskiej;

- w piątek – NMP Różańcowej.   

 1. Przypominam o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, w rodzinie albo we wspólnocie zakonnej, we wspólnocie wiernych, zwłaszcza gdy wiele osób gromadzi się w jakimś szlachetnym celu.
 2. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele bezpośrednio po Mszy św. w W. Rychnowie i W. Łące w następującym porządku:

- we wtorki i czwartki, różaniec dla dzieci;

- w środy i piątki, prowadzą Róże Różańcowe z naszej parafii;

- w niedzielę 1 dziesiątka różańca po komunii świętej.

 1. Dziś na mszy św. o godz. 11.00 w W. Łące, przyjęcie nowych dzieci do kółka różańcowego. Bardzo serdecznie zapraszam na ten wyjątkową i uroczystą chwilę.
 2. Podziękowania p. Basi, dzieciom i rodzicom…    
 3. Intencje mszalne…
 4. W tym tygodniu nie będzie mszy jutro.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek podczas mszy św. będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, także z naszej parafii, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w winnicy Pańskiej. W piątek wprost doświadczajmy Bożej miłosiernej miłości, płynącej z przebitego Serca Pana Jezusa. Swoich chorych odwiedzę z posługą sakramentalną od godz. 10.00. Okazja do spowiedzi świętej dla wszystkich a w szczególności dla tegorocznych dzieci komunijnych, które rozpoczęły już pierwsze piątki miesiąca. Kładę to na sercu ich rodziców i proszę o dopilnowanie ich aby rozpoczęły tą ważną praktykę religijną.
 6. W przyszłą niedzielę przypadnie kolekta gospodarcza, która będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii i planowany remont części plebanii. Polecam ją trosce i ofiarności parafian.
 7. Wszystkim gościom i parafianom życzę udanej niedzieli i błogosławionego tygodnia.