OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ZWYKŁA

16.01.2022

 

 

  1. U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicka.
  2. W tym tygodniu Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina:

- w środę – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;

- w piątek – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

  1. Z powodu Matki Jezusa obecnej na weselu w Kanie Galilejskiej Jezus także został zaproszony na tę uroczystość. Wydarzenie to stanowi jeden z momentów przełomowych w historii zbawienia i działalności Jezusa. Do tej pory świadectwo o Nim dawały inne osoby cieszące się autorytetem: Jan Chrzciciel czy Symeon, wskazujące Jezusa jako Mesjasza. W Kanie Jezus po raz pierwszy objawił, Jezus Kim jest. Nieprzypadkowo wesele jest miejscem tego ważnego zdarzenia. Uczta weselna to uroczystość radosna i pełna nadziei na szczęśliwą przyszłość i nie może na niej zabraknąć świeżo poślubionych małżonków, świadków, gości, jedzenia i trunków rozweselających uczestników przyjęcia. Maryja zauważyła brak wina i zwróciła się do Syna o pomoc. Niech posłuszeństwo Apostołów, Maryi i Jezusowi, i nas poprowadzi do cudu przemiany… sytuacji wobec, których my już tak po ludzku jesteśmy bezsilni.
  2. W piątek obchodzimy Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Wszystkim składam najserdeczniejsze życzenie i zachęcam do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków.
  3. Intencje mszalne…
  4. Jutro nie będzie Mszy Św.
  5. Dziś była kolekta przeznaczona na potrzeby WSD w Toruniu. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  6. Przyszła niedziela to Niedziela Słowa Bożego, która przypomina nam o lekturze tego najważniejszego dla chrześcijan, źródła wiedzy o Bogu, człowieku i świecie.
  7. W tym tyg. pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Marię Mazur i Jadwigę Mytlewską. Dobry Jezu …
  8. Gościom i parafianom, życzę udanej niedzieli i trwania w radości świąt Bożego Narodzenia.