OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

26.09.2021

 

 1. U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką a w zakrystii Zwiastun Różańcowy.
 2. W tym tygodniu Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina:

- w poniedziałek – św. Wincentego Paulo, prezbitera;

- we wtorek – św. Wacława, męczennika;

- w środę – święto Śśw. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

- w czwartek – św. Heronima, prezbitera i Doktora Kościoła;

- w piątek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;

- w sobotę – Śśw. Aniołów Stróżów.

 1. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.
 2. Październik będzie w Kościele powszechnym nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Z tej okazji będziemy w tym miesiącu modlić się za misjonarzy i misje. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć. Przypominam, że w poniedziałki i soboty: tajemnice radosne, we wtorki i piątki: tajemnice bolesne, w czwartki: tajemnice światła a w niedziele i środy: tajemnice chwalebne.
 3. Od piątku 1 października w kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele bezpośrednio po Mszy św. w W. Rychnowie i W. Łące w następującym porządku:

- we wtorki i czwartki, różaniec dla dzieci;

- w środy i piątki, prowadzą Róże Różańcowe z naszej parafii;

- w niedzielę 1 dziesiątka różańca po komunii świętej.

Dzieci rozpoczynające w tym roku przygotowania do I Kom. Św. uczestniczą obowiązkowo w tych nabożeństwach. Tym, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Św. Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”.

 1. W sobotę w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak żeby to było możliwe, sami musimy być wyczuleni na jego natchnienia. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek podczas mszy św. będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, także z naszej parafii, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w winnicy Pańskiej. W piątek wprost doświadczajmy Bożej miłosiernej miłości, płynącej z przebitego Serca Pana Jezusa. Swoich chorych odwiedzę z posługą sakramentalną od godz. 10.00. Okazja do spowiedzi świętej dla wszystkich a w szczególności dla tegorocznych dzieci komunijnych, które rozpoczęły już pierwsze piątki miesiąca. Kładę to na sercu ich rodziców i proszę o dopilnowanie ich aby rozpoczęły tą ważną praktykę religijną. W sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi.
 3. Intencje msza
 4. We wtorek bezpośrednio po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.30 w W. Łące spotkanie informacyjne związane z wyjazdem do Częstochowy.
 5. Ze względu na moje wyjazdy w sobotę do Częstochowy i niedzielę do Goleszyna, zastępować mnie będzie w te dni ks. prof. Mirosław Mróz.
 6. Zaproszenie AK na dni formacyjne i Jubileusz 25-lecia w dniach od 8-10 października w Zamku Bierzgłowskim. Szczegóły na plakacie w naszej gablocie.
 7. Zaproszenie na wystawę Królewskie Miasto. Trzy stulecia przemian kultury artystycznej Torunia 1454-1793. Z okazji 160-lecia Muzeum Okręgowego w Toruniu. Wystawa czynna od 2.10-28.11.2021r.
 8. Zaproszenie na film pt. Fatima. Szczegóły na plakacie w naszej gablocie.
 9. Brakujące Dzienniczki dla dzieci na niedzielę są do odebrania w zakrystii a bieżąca naklejka po błogosławieństwie.
 10. Bardzo dziękuję za wykonane prace porządkowe na naszym cmentarzu związane z wysypaną alejką: p. Grzegorzowi Rygulskiemu, p. Mariusz Majewskiemu i p. Tomaszowi Mastusewicz.         
 11. Wszystkim gościom i parafianom życzę udanej niedzieli i błogosławionego tygodnia.