OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

26.11.2023

 

 1. U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką i nowy grudniowy nr Staś dla dzieci.
 2. W tym tygodniu Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina:

- w czwartek – św. Andrzeja, Apostoła.

 1. Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia.
 2. Intencje mszalne…
 3. W tym tygodniu msze św. tylko w wymienione dni i godziny.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek wprost doświadczajmy Bożej miłosiernej miłości, płynącej z przebitego Serca Pana Jezusa. Zapraszam na spowiedź w W. Rychnowie przed msza św. a W. Łące o godz. 18.00 na adorację Najśw. Sakramentu, podczas której okazja do spowiedzi, zakończona Msza św.o godz. 18.00. Swoich chorych odwiedzę z posługą sakramentalną od godz. 10.00.     
 5. Dziś odpust parafialny św. Katarzyny Aleksandryjskiej i niedziela JHS Króla Wszechświata. O godz. 12.00 sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. prał. dr Krzysztof Lewandowski prof. UMK w Toruniu. A odpust uświetni p. Tomasz Kamiński z zespołem. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam na radosne jego świętowanie.
 6. Podziękowania: ks. Sumiście, p. Tomasz Kamiński z zespołem. Zapraszam na mini koncert bezpośrednio po wystawieniu Najświętszego Sakramentu i litanii do św. Katarzyny. Dziękuję za przybycie i piątkową posługę w konfesjonale księżom z Dekanatu i gościom, osobom, które przyczyniły do uświetnienia naszej odpustowej uroczystości oraz paniom, które przygotowały kuchnie i posługiwały w kuchni.
 7. Tradycyjnie ta niedziela jest też świętem Akcji Katolickiej. Zapraszam na spotkanie Rady Parafialnej na godz. 18.00 do plebanii.
 8. Są do nabycia kalendarze na przyszły rok, które rozprowadza po parafiach Domowy Kościół naszej diecezji, kosz kalendarza 5 zł. Kalendarz jest do nabycia w zakrystii.
 9. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
 10. W przyszłą niedzielę, I Niedzielę Adwentu na Mszy św. o godz. 11.00 w W. Łące zostaną pobłogosławione opłatki wigilijne, które będzie można nabywać w zakrystii. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
 11. W przyszłą niedzielę, rusza na kolejny odcinek W. Łąki ikona MB Niestającej pomocy do rodzin: Malinowskich, Rabant, Wojciechowskich, Skrzeszewskich i do rodzin w Nowych blokach.
 12. Msza św. w int. rodzin, które w ostatnim czasie przyjęły ikonę MB Nieustającej Pomocy w W. Łące, w najbliższą sobotę o godz. 17.30.
 13. Wszystkim gościom i parafianom życzę udanej niedzieli i błogosławionego tygodnia.