poniedziałek, 10 październik 2022 21:33

Pierwsza Komunia Święta Dzieci z A.D. 2022

Pierwsza Komunia Święta Dzieci z A.D. 2022

W dniu 1 maja 2022 r. maiła miejsce Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii.

25-cioro dzieci po całorocznych przygotowaniach przystąpiło po raz pierwszy do stołu Pańskiego. Cały rok dzieci przygotowywały się do tej chwili przez katechezę szkolną prowadzoną przez nasze panie katechetki: p. Mirkę Rogowską i p. Ewę Matusewicz-Bąk, comiesięczne spotkania w kościele, przez pierwszą spowiedź i próby do uroczystości w naszym parafialnym kościele.

Pragnienie przyjęcia Jezusa Eucharystycznego z biegiem czasu u dzieci i wszystkich rosło. Zaproszenia dla najbliższych osób zostały wysłane, sale na dalsze świętowanie piękniały. I w końcu nadeszła ta wyjątkowa, i tak długo wyczekiwana dla wszystkich chwila. Na twarzach i w sercach dzieci, pojawiła się radość i spełnienie ale szczęście i radość, była również widoczna u rodziców, dziadków i wszystkich zaproszonych gości. Przed Mszą św. rodzice pobłogosławili swoje dzieci na tą niezwykłą przygodę z Jezusem Eucharystycznym a ks. Proboszcz rozpoczął Eucharystię. Pięknie przystrojony kościół i piękna oprawa muzyczna Mszy św. prowadzona przez p. Organistę, potęgowała radość wśród wszystkich w niej uczestniczących osób. Modlitwa i śpiewy wypełniały naszą piękną świątynie a niewinność i naturalność dzieci, które były przepięknie ubrane, olśniewały i podkreślały piękno spotkania przy wspólnym stole z Jezusem przyjacielem każdego z nas.

Już Jezu gościsz w sercu mym…” tu zbędne słowa bo Pan jest pokarmem mym. On moim życiem i przeznaczeniem, on moim szczęściem i wszelkiego głodu zaspokojeniem.

Ta radość przeniosła się od stołu eucharystycznego do stołu rodzinnego a potem wyjątkowy Biały Tydzień pełen radości ze spotkania z Przyjacielem, z ks. Dariuszem Kajzerem – misjonarzem z Papui i Nowej Gwinei, i pełnym niespodzianek jak rodzinne ognisko, przygotowanych przez rodziców z ks. Proboszczem. A 28 maja pojechaliśmy podziękować za I Komunię Św. Pani Jasnogórskiej. To duchowa stolica naszej ojczyzny, wyjątkowe miejsce wpisane w naszą historię, miejsce objawień i cudów, do którego zdążają pielgrzymi z Polski i całego świata. Matka w wizerunku Pani Jasnogórskim czeka na każdego z nas. Byliśmy i my u niej, podziękować i patrzeć w Jej matczyne oczy, bo to Matka każdego z nas.

Módlmy się wszyscy by tegoroczne dzieci pierwszokomunijne były wierne Chrystusowi Eucharystycznemu przez całe swoje życie.