piątek, 17 lipiec 2020 08:41

Powitanie proboszcza

Powitanie proboszcza

O powitaniu nowego proboszcza w Parafii pw. Św. Katarzyny i Małgorzaty w Wielkiej Łące pisze portal www.kowalewopomorskie.pl

8 grudnia 2019 r. mieszkańcy Parafii pw. Św. Katarzyny i Małgorzaty w Wielkiej Łące przeżywali kolejną wielką kościelną uroczystość. W wypełnionym po brzegi kościele parafialnym przy udziale Księdza Dziekana Piotra Igielskiego, ks. kan. Benedykta Drewka, władz samorządowych gminy i mieszkańców Parafii miało miejsce uroczyste powitanie nowego Księdza Proboszcza Grzegorza Malinowskiego.

Obrzęd Objęcia Parafii przez nowego proboszcza rozpoczął się od powitania go w drzwiach kościoła dokonanego przez Księdza Dziekana, delegację Rady Parafialnej oraz przekazania mu kluczy do kościoła. Następnie po pozdrowieniu dziekan naszego dekanatu ks. Piotr Igielski jako delegat biskupa, przedstawił nowego proboszcza wspólnocie parafialnej i odczytał dekret biskupa. Dziekan w imieniu biskupa był świadkiem jego wyznania wiary i przyjął od niego przyrzeczenie wierności, które zostało uroczyście podpisane wobec całego zgromadzenia.

Pod koniec uroczystej Mszy Św. życzenia nowemu pasterzowi złożył Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Jacek Żurawski, delegacja mieszkańców i młodzieży parafialnej. Parafianie przyjęli ks. Grzegorza bardzo ciepło i serdecznie, zapewniając o swojej pomocy i wsparciu. Zgromadzeni życzyli księdzu powodzenia w wypełnianiu swojej misji na terenie parafii.

Fot. Patryk Klimkowski, żródło: www.kowalewopomorskie.pl

link do artykułu: http://www.kowalewopomorskie.pl/art,1611,powitanie-ksiedza-w-wielkiej-lace